ChatGPT-3. Загроза або поштовх?

Так, це невідворотньо. Хьюманкайнд рушає у бік сингулярності. Чим викликає овації прихильників прогресу і палання пуканів у всіх темних своїх представників.
Давайте я відповім на поширені запитання, спростую деякі міфи і хибні уявлення. І почну із wiki, де ми знайдемо майже все необхідне для старту.

– Що таке chatGPT?
“ChatGPT (Chat Generative Pre-trained Transformer) – це чат-бот, розроблений OpenAI і запущений у листопаді 2022 року. Він побудований на основі сімейства великих мовних моделей GPT-3 від OpenAI і був доопрацьований (підхід до навчання з перенесенням) з використанням методів навчання під наглядом і з підкріпленням. ChatGPT був запущений як прототип 30 листопада 2022 року і швидко привернув увагу завдяки своїм детальним і чітким відповідям у багатьох галузях знань. Однак його нерівномірна фактична точність була визначена як суттєвий недолік.”

Питання Чи є ChatGPT небезпечним для користувачів? розібʼємо на декілька.

– Чи безпечно надавати ChatGPT інформацію про себе?
“Крім того, OpenAI продовжує збирати дані від користувачів ChatGPT, які можуть бути використані для подальшого навчання та налаштування ChatGPT. Користувачі можуть голосувати “за” або “проти” відповідей, які вони отримують від ChatGPT; при голосуванні вони також можуть заповнити текстове поле з додатковими коментарями.”

Тобто, багато залежить від даних, які ви йому даєте, стандартів безпеки і порядності(не тільки) працівників компанії OpenAI.

– Як ChatGPT може бути використаний шахраями?
“Check Point Research та інші відзначили, що ChatGPT здатний писати фішингові листи та шкідливе програмне забезпечення, особливо в поєднанні з OpenAI Codex.”

– Чи є ChatGPT загрозою сам по собі?
“Генеральний директор OpenAI Сем Альтман писав, що прогресивне програмне забезпечення може становити “(наприклад) величезний ризик для кібербезпеки”, а також продовжував прогнозувати, що “ми можемо дійти до справжнього AGI (artificial general intelligence) в наступному десятилітті, тому ми повинні ставитися до цього ризику надзвичайно серйозно”. Альтман стверджував, що, хоча ChatGPT “явно не близький до AGI”, слід “довіряти експоненціальній залежності. Плоска, дивлячись назад, вертикальна, дивлячись вперед.” (що б це не значило у контексті AGI)

– У чому феномен цієї нейромережі – чим вона краща за інші попередні, чому вона стала такою популярною саме зараз серед українців?
Це не феномен, а розвиток технології. Попередні версії, здебільшого використовувались у значно меньшому обсязі та доволі рідко пересічними користувачами цих ваших інтернетів. У цьому і популярність. Бо після років розробки і тренування, технологію випустили у світ, значно покращеною. Із моменту запуску ChatGPT був майже недосяжним для українців(і не тільки), а хайп навколо нього піднявся англомовною спільнотою і став просочуватись крізь профільні форуми та соцмережи. Ковід змусив багатьох перейти в онлайн. Так, я наполягаю, що хайпу було б значно меньше і він би застиг майже там де й почався.
Wiki також пише “ChatGPT намагається відхиляти підказки, які можуть порушувати його політику щодо контенту. Однак на початку грудня 2022 року деяким користувачам вдалося зробити джейлбрейк ChatGPT, використовуючи різні техніки інженерії підказок, щоб обійти ці обмеження, і успішно обдурили ChatGPT, даючи інструкції про те, як створити коктейль Молотова або ядерну бомбу, або генеруючи аргументи в стилі неонацистів. Репортер Toronto Star мав нерівномірний особистий успіх у тому, щоб змусити ChatGPT робити підбурювальні заяви незабаром після запуску: ChatGPT обманом змусили підтримати російське вторгнення в Україну у 2022 році, але навіть коли його попросили підіграти вигаданому сценарію, ChatGPT ухилився від генерування аргументів на користь того, що прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо винен у державній зраді.” Але в українців накопичились свої питання, типу коли вмре путін, коли скінчиться війна і як правильно казати “паляниця”.

– Які потужності мережі, де вони перебувають?
“Моделі були навчені у співпраці з Microsoft на їхній суперкомп’ютерній інфраструктурі Azure.”
В мене є всі підстави вважати, що core там і залишається досі.

– Є побоювання, що вона значно погіршить ситуацію багатьох спеціалістів. Це так? А які спеціалісти, навпаки, виграють?
Той хто чинить опір прогресу завжди програє у довгостроковій перспективі. Тобто, під загрозою вже ті, хто не зможе адаптуватись і використовувати технологію як інструмент для значного бусту своїх здібностей та навичок.

 

😮Але давайте я дам слово самому ChatGPT:

🧔Чи є ти небезпечним для людства, інших форм життя або існуючого програмного забезпечення?

🤖 “Ні, я не є небезпечним для людства, інших форм життя або існуючого програмного забезпечення. Я є комп’ютерною програмою, створеною з метою надання корисних інформаційних послуг, і не маю власного розуму, свідомості або здатності до самостійних дій. Мій алгоритм був розроблений з урахуванням етичних і моральних принципів, а моя функціональність обмежується тим, що знаходиться в межах програмного коду, який написали мої розробники. Втім, якщо користувачі надаватимуть мені неправильну або шкідливу інформацію, я можу передавати цю інформацію іншим користувачам. Тому важливо користуватися мною з розумінням і відповідальністю.”

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.