Прокрастінація, або bitch нашого часу

Sooooo.... Here we go again.
Клята прокрастинація. Наша улюблена. Боремось, боремось і все ніяк не поборемо. Як із руснявою імперією з болот вже декілька століть 🙂
Безліч туторів, мотивуючих відео і все це або не працює, або працює дуже недовго.

Pomodoro і багато інших практик GTD для мене не працюють. Або я не вмію їх застосовувати 🙂 Все, що треба вичати, до чого треба прилаштовуватися - все лісом.

Я багато практик читав і намагався приборкати. Може ще не на часі і я ще не відпрацював звички для цього. І про це напишу пізнше.

Коротше. Наша прокрастинація це колекція звичок. Вони бувають як позитивні, так і негативні.
Пляшка пива або келих віскі на вечерю - також звичка. І будьмо відверті - негативна.
Скролити ленту соц мереж - також.
Набуваєшь легко. Відмовитися дуже складно. Вперше, я цю звичку помітив навесні 2014 року. Тоді це був відомий всім pikabu. Але коли кількість новин про Крим і коментів на кшталт "что каклы, получили? Чей Крым?" перетнула здоровий глузд і почала викликати підвищене серцебиття - я попрощався з ним назавжди.
Отже, заліпаєшь у все це лайно і майже неможливо відірватися. Теж саме з autoplay в YouTube. Вважаю, це коріння нашого безглуздого гаяння часу.

Для мене червоною лінією стали зайва вага й відсутність енергії. Як то кажуть "прокинувся втомлений". Тож це й стало поштовхом до зміни звичок. Все банально. Не буду приховувати, війна, яка прийшла на нашу землю - ще один мотиватор.

Тобто, треба замінити те, на що ви витрачаєте свою увагу. І це - першочергове. Не залишити думскролити, а замінити цю звичку на щось інше.

Погнали.

Перший крок - планування.

Що працює індивідуально для мене? Моя улюблена dev практика KISS.

  1. Vision. Все повинно бути завжди перед очами. Для мене це - software solution. Паперовий нотатник - незручно, але комусь зайде.
  2. Save. Треба буде щось зробити - запиши. Обмаль часу - кинь до Inbox. Завантаж це до більш надійної системи ніж мозок.
  3. Refactor. Виділи час на аналіз зроблених справ і приведення тих що є до корректного вигляду та послідовності.

Зараз я використовую Fantastical для планування. Чому? Бо можна звести Calendar і Reminders на єдиній рабочій площині і бачити всі свої задачі разом. Це і робочі зустрічі, і якась домашня справа. Є купа інших рішень. Використовуй те на що є гроші.
Звичка заносити все що потрібно зробити у спрощеній формі - гарна звичка. Адже в мене є всі інструменти для цього. Можна спробувати гібридні способи. Маю наувазі - робити нотатки на папері і ввечері оцифровувати.
Тобто, я обираю час, коли все на сьогодні закінчив, та скидую все, що було в буфері моєї пам‘яті. Те що не встиг до цього винести до планування.

Якщо багато зустрічей або дзвонків, спробуй Calendly. Хлопці зробили unicorn на пустому місці. Дозволяє гнучко налаштувати свій робочій час та дозволити всім бажаючим забукати твій час, враховуючи твою зайнятість.

Крок другий - їсти слона частинами.

Давайте розглянемо на прикладі фізичних тренувань.

Я для себе спочатку встановив ланку - "вставати у шостої ранку і їхати на тренування".
Так також не працює. Хрєн там. Досі не можу себе нормально залучити до ранкових зайнять. Маючи на увазі, що я сова і, зазвичай, засиджуюся до третьої години ранку - це майже неможливе звершення для мене. Я почав з малих задач:

  1. Просто доїхати до залу.
  2. Доїхати два рази поспіль.
  3. Додати аеробні тренування.
  4. Збільшити час/інтенсивність/якість тренування. <------- я десь тут.
  5. Збільшити кількість тренувань за добу. (зранку аеробна, увечері силова)

Я поступово збільшую навантаження. І не намагіаюся заїбати себе. Наприкінці кожного тренування повинно бути відчуття приємного навантаження. Не знаю, як це ще назвати. Поступово додав трохи витамінів, L-carnitine до та протеїн після тренування. Перший допомагає все тренування тримати темп та палити ьусню жир. Протеїн - працює на відновлення тканин та забирає почуття голоду до самого сну.

Наразі я ще експериментую з графіком тренувань. І звикаю готуватися до наступньої доби увечері. Тільки початок, але вже зрозуміло, що буде набагато легше додавати у розклад всі покинуті мною хоббі і те що давало натхнення. Щось корисне і щось "для дущі".

Крок третій - великі задачі

Саме так. Спочатку впорайтесь з маленькими. А вже потім зазіхайте на щось велике.

Ви можете тримати щось велике на задньому плані. Потім, коли маленьких досягнень буде достатньо - з них легше буде ліпити це велике. Якщо нічого немає - воно зʼявиться. В цьому немає сумнівів. Залиште цей "успєшний успєх" для наймолодших підприємців.

Я нещодавно знов натрапив на виступ якогось US вояки з морських котиків, де він каже просту істину: "If you wanna change the world, start by making your bed." По-перше, ви вже зробили щось. Є маленьке досягнення і вам буде мотивація зробити ще. По-друге, якщо день пройшов погано - ви повернетесь до цього ліжка і це буде приємною згадкою.

Ні, це відео не було ніяким мотиватором для мене. I'm too old for this shit. Але дуже влучно я на нього натрапив для цієї статті 🙂

І четверте: "Не можу. Не хочу. Колєні болять. Я застарий. Не маю досвіду. Не маю часу. Втомився."

Іді на хєр.

Так, ти не помилився. Це ти сам собі кажеш. Не я. Я вже через це пройшов и ще проходжу. Береш тестікули (чи що там в тебе) в кулачок, і їбашишь. Із розумом, із натхненням.

Ніхто за тебе не зробить тебе бодібілдером, багатієм або Ілоном Маском(той ще хєр). За тебе я можу тіко мемаси понакидувати.

Не можешь бігати - ходи. Не можешь підтягуватись - віси як підчеревок на нитці. Не можешь код писати - використовуй чийсь. Не можешь не бухати - скороти кількість. Не вмієшь щось - почни розбиратися і будешь вміти.

Все. Адьос. Сеанс психології та мотивації закінчено. Записуйтесь на ноготочки у моєму Calendly. Наступні сеанси тільки за донати на ЗСУ.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.